STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Krotoszyńscy strażący na pikniku naukowym w Warszawie

1 W.KrawiecW sobotę 11 maja 2019 roku krotoszyńscy strażacy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie na promenadzie zewnętrznej Stadionu Narodowego w Warszawie prezentowali...

Czytaj więcej...

Podsumowanie ćwiczeń na obszarach leśnych

IMG 4582Krotoszyńscy strażacy w marcu i kwietniu doskonalili swoje umiejętności w zakresie gaszenia pożarów na obszarach leśnych. Po teoretycznym bloku szkoleniowym przyszedł czas na sprawdzenie swoich możliwości w praktyce. 

 

 

Czytaj więcej...

Zajęcia z pierwszej pomocy w Uniwersytecie Trzecie Wieku

MSWiA kreci mnie bezpW czwartek 28 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej im. A. Fieldlera w Krotoszynie Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, st. asp. Grzegorz Goliński przeprowadził zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom w bezpośrednim stanie zagrożenia życia.

Czytaj więcej...

Młodzież zapobiega pożarom

IMG 20190328 120233W czwartek 28 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży W czwartek 28 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. 

 

Czytaj więcej...

Odprawa operacyjna kadry kierowniczej

IMG 20190305 0856325 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się odprawa operacyjna kadry kierowniczej z dowódcami poszczególnych szczebli oraz dyżurnych operacyjnych powiatu.

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z mieszkańcami Koźmina Wielkopolskiego

3 SZ.SW środę 6 lutego 2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie uczestniczyli w organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Koźminie Wielkopolskim spotkaniu Klubu Młodego Ratownika przy Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Strażacy podsumowali rok 2018. Uroczyste wprowadzenie do podziału bojowego nowego ciężkiego samochodu gaśniczego.

DSC02062W czwartek 31 stycznia 2019 roku odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w roku 2018 połączona z uroczystym wprowadzeniem do podziału bojowego nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA i przekazanie sprzętu pożarniczego.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji "Bezpieczne ferie 2019". Pokaz ratownictwa lodowego.

1WK

Ferie zimowe wprawdzie się skończyły, ale zima ciągle trwa. Towarzysząca od kilkunastu dni zimowa aura sprawiła, że zbiorniki wodne skute są lodem. Coraz więcej osób korzysta więc z możliwości by pojeździć na łyżwach na niestrzeżonych akwenach nie zdajając sobie sprawy z jak wielkim wiąże się to ryzykiem.

Czytaj więcej...

Konferencja prasowa - "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

logo s  W środę 16 stycznia 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa z redaktorami lokalnych tygodników w ramach kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” na temat zagrożeń występujących w okresie zimowym.

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie 2019

IMG 20190110 090603 Ferie zimowe to upragniony czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Już za kilka dni rozpoczną się ferie w naszym województwie i będą trwały od 14 do 25 stycznia. Aby ten czas wypoczynku był bezpieczny strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie..

Czytaj więcej...

Wręczenie kart rabatowych na paliwa w sieci stacji ORLEN

IMG 20181227 100128 W czwartek 27 grudnia 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie nastąpiło wręczenie Prezesom Jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego kart rabatowych na paliwa w całej sieci stacji Orlen.

 

Czytaj więcej...

Uroczyste ślubowanie strażaków

IMG 20181227 090115W czwartek 27 grudnia 2018 roku w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w obecności kierownictwa Komendy, strażaków zmian służbowych oraz systemu codziennego odbyło się uroczyste ślubowanie dwóch nowych adeptów...

 

Czytaj więcej...

Awanse i Nagrody Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego

IMG 20181203 082042

W poniedziałek 3 grudnia 2018 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński dokonał uroczystego wręczenia decyzji o przyznaniu nagród Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego trzem funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

Nowy ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy już w strażnicy

IMG 20181127 114941

Długofalowy proces zabiegania o środki finansowe na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego przez kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie na czele ze st. bryg. Jackiem Strużyńskim dobiegł końca. Krotoszyńscy strażacy wzbogacili się o nowy ciężki samochód...

Czytaj więcej...

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

4 W sobotę 10 listopada 2018 r. na krotoszyńskim rynku odbyły się uroczyste  obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważne święto dla wszystkich Polaków, jubileusz wolnej Polski. 

 

 

Czytaj więcej...

Mistrz Wielkopolski Strażaków w pływaniu stylem klasycznym

2

 W dniu 10 października 2018 roku na pływalni miejskiej w Obornikach rozegrane zostały Indywidulane i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Pływaniu. W zawodach rywalizowało 100 strażaków z 23 komend Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia GAZY 2018

IMG 20181017 110059

W środę 17 października 2018 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przy współudziale Polskiej Spółki Gazownictwa – Rejon Dystrybucji Gazu Krotoszyn przeprowadziła ćwiczenia z zakresu działań związanych z rozszczelnieniem gazociągów.

 

Czytaj więcej...

Czujniki tlenku węgla rozdane

IMG 20181010 142001

W środę 10 października 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie nastąpiło podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

 

 

Czytaj więcej...

Turniej Czterech Wspinalni w Krotoszynie

IMG 20180927 094349

W czwartek 27 września 2018 roku na obiekcie wspinalni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzony został trzeci etap zawodów w ramach Turnieju Czterech Wspinalni.

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z kominiarzami

IMG 20180920 092756

 W czwartek 20 września 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się spotkanie na które zaproszeni zostali kominiarze z powiatu krotoszyńskiego.

 


 

Czytaj więcej...

Strażacy na Festynie Rady Osiedla

Kręci

Każda pora na edukację jest dobra. Tym razem strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie skorzystali z zaproszenia organizatorów corocznego Festynu Rady Osiedla w Krotoszynie, który odbył się przy Szkole Podstawowej nr 8.

 

Czytaj więcej...

„Kręci mnie bezpieczeństwo” na Dożynkach Powiatowych

1 GK

W niedzielę 2 września 2018 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie skorzystali z zaproszenia i na Powiatowych Dożynkach w Lutogniewie przeprowadzili akcję edukacyjną w ramach kampanii społecznej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”...

Czytaj więcej...

Bezpieczny powrót z wakacji

20180827Nadchodzi czas wakacyjnych powrotów charakteryzujący się zwiększonym natężeniem ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących 27 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali briefing edukacyjny..

 

Czytaj więcej...

Wśród najlepszych w Europie!

IMG 20180707 161133Czołówka zawodników z całej Europy stanęła 07 lipca 2018 roku na starcie globalnego biegu z przeszkodami w samym sercu Alp. W gronie najlepszych europejskich spartan znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. sekc. Szymon Kujawa.

Czytaj więcej...

Odprawa z Komendantami Miejsko - Gminnymi

1We wtorek 26 czerwca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego...

 

Czytaj więcej...

Pokazy ratownictwa wodnego na krotoszyńskich Błoniach

IMG 20180624 161707 HDRW niedzielę 24 czerwca 2018 roku na krotoszyńskich Błoniach odbył się festyn pod hasłem „Powitanie Lata”. Rozpoczynający się okres wakacyjny to dobry moment aby przypomnieć społeczeństwu o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą.

Czytaj więcej...

Prewencja społeczna i pokazy ratownicze na Dniach Kobylina

3W niedzielę 17 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim w Kobylinie odbyły się Dni Miasta. Licznie zgromadzeni mieszkańcy podziwiali występy artystów. W przerwie między występami strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wraz druhami Jednostki OSP Kobylin przeprowadzili pokaz... 

 

Czytaj więcej...

Wiem jak uniknąć pożaru - ogniowe zagadki.

DSC 0008 „Wiem jak uniknąć pożaru – Ogniowe zagadki” – pod takim hasłem realizowana była już kolejna akcja krotoszyńskich strażaków, którzy wspólnie ze Strażą Miejską w Krotoszynie prowadzili profilaktykę w Szkołach Podstawowych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn.

 

Czytaj więcej...

Strażacy czytali dzieciom

P6070098 7 czerwca 2018 roku od samego rana zaczął się dla strażaków z krotoszyńskiej komendy pracowicie. Oprócz obowiązków realizowanych zgodnie z planem szkolenia, funkcjonariusze z krotoszyńskiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej włączyli się w szczytną akcję propagującą czytanie.

Czytaj więcej...

VIII Piknik z patronem szkoły

8 W ramach czynnej współpracy z placówkami edukacyjnymi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie kolejny rok z rzędu uczestniczyła w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie VIII PIKNIKU Z PATRONEM SZKOŁY.

Czytaj więcej...

Wkręceni w pierwszą pomoc

received 1649531878427787 Podobnie  jak w latach ubiegłych krotoszyńscy strażacy włączyli się w organizację Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego.

 

 

Czytaj więcej...

Strażacy na Festiwalu Zawodów

P4210020 W sobotę 21 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbył się Festiwal Zawodów. Celem imprezy było przedstawienie młodzieży i lokalnemu środowisku zamierających zawodów jak i nauka nowych współczesnych.

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia na obszarach leśnych

IMG 20180418 165813693W dniach od 18 do 20 kwietnia 2018 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie rozpoczęła trzydniowy cykl szkoleniowy dla wszystkich zmian służbowych oraz dziewięciu Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu krotoszyńskiego.

 

Czytaj więcej...

Narada Operacyjno - szkoleniowa

IMG 20180328 083218483W środę 28 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Krotoszynie odbyła się narada operacyjno - szkoleniowa dedykowana dla Dyżurnych Operacyjnych Powiatu oraz Dowódców Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

 

Czytaj więcej...

Młodzież zapobiega pożarom

IMG 20180326 110501968W dniu 26 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień przedsiębiorczości

WP 20180321 003 W środę 21 marca 2018 roku w ramach piętnastej edycji ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wizytowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

W ferie o bezpieczeństwie

WP 20180219 011

Krotoszyńska Liga Obrony Kraju w ramach akcji "Zima 2018" organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci w okresie ferii zimowych. Jedną z atrakcji dla młodych podopiecznych była krotoszyńska strażnica, która jest zawsze otwarta dla mieszkańców powiatu.

 

Czytaj więcej...

Kontynuacja akcji "Bezpieczne ferie 2018"

14 WK

W piątek 9 lutego 2018 roku Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wraz z druhami Jednostki OSP Kobylin przy współudziale Policjantów z Posterunku Policji w Kobylinie przeprowadzili akcję edukacyjno – informacyjną dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Czytaj więcej...

Wspólnie działanie gwarancją bezpieczeństwa

IMG 20180206 090145900

We wtorek 06 lutego 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu powiatu krotoszyńskiego...

 

Czytaj więcej...

Spotkanie w ramach akcji "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi"

1

W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kobiernie (gmina Krotoszyn) odbyło się szkolenie informacyjne pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana skierowane dla rolników pod hasłem „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”.

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie

23518

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie stojąc na straży szeroko rozumianego bezpieczeństwa w poniedziałek 29 stycznia 2018 roku  przeprowadziła akcję edukacyjno – informacyjną...

Czytaj więcej...

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno - lodowego

GOPR7386 1516645701460 high

Zimowa aura utrzymująca się od kilku dni była doskonałą okazją by sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Nie od dziś wiadomo, że stałe zdobywanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności praktycznych...

Czytaj więcej...

Odprawa służby dyżurnej SKKP

20180112 091251

„Dziękuję za dobrze wykonaną pracę” tymi słowami Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie st. bryg. mgr inż. Jacek Strużyński otworzył odprawę służby dyżurnej SKKP, która odbyła się w piątek 12 stycznia 2018 roku.

 

 

Czytaj więcej...

Porozumienie ze Strażą Miejską podpisane

1

W piątek 22 grudnia 2017 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie - st. bryg. Jacek Strużyński, podpisał porozumienie z Komendantem Straży Miejskiej w Krotoszynie – Waldemarem Wujczykiem.

 

Czytaj więcej...

Podzielili się opłatkiem

DSC00675

W czwartek 21 grudnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie strażacy i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wody nie zabraknie

1

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym obdarowujemy się prezentami.  Prezenty  różnej wielkości  i przeznaczenia.  Dużą niespodziankę krotoszyńskim strażakom sprawiło kierownictwo Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

Awans na wyższe stanowisko służbowe

IMG 20171212 083202474

We wtorek 12 grudnia 2017 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie   st. bryg. Jacek Strużyński w asyście Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. Tomasza Niciejewskiego wręczyli decyzję o awansie...

Czytaj więcej...

Przygotowania do przyjścia zimy

2

We wtorek 12 grudnia 2017 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzili aplikacyjne ćwiczenia w zakresie walki ze skutkami zimowych anomalii pogodowych.

 

 

Czytaj więcej...

Poznawali zawód strażaka

20171204 104513

W dniu 4 grudnia 2017 roku Strażnicę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odwiedziły dzieci ze Żłobka  „Akademia Uśmiechu”  w Gliśnicy.

 

 

Czytaj więcej...

Próbne ewakuacje zakończone

1 Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie pod dowództwem Komendanta Powiatowego st. bryg. Jacka Strużyńskiego w okresie od września do końca listopada uczestniczyła w  sprawdzaniu organizacji i warunków ewakuacji...

Czytaj więcej...

Krew - lek którego kupić się nie da...

received 291522164693106W piątkowy wieczór 24 listopada 2017 roku w restauracji „Ratuszowa” odbyło się coroczne spotkanie Honorowych Dawców Krwi z powiatu krotoszyńskiego. Jest to wyraz wdzięczności i uznania dla krwiodawców za wspaniały dar serca, bezinteresowność i ogromne pokłady altruizmu.

Czytaj więcej...

Awans na starszego brygadiera

PB170008

Brygadier Jacek Strużyński szefujący krotoszyńskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał kolejny w swojej karierze awans na stopień oficerski.

 

 

Czytaj więcej...

Dostarczyli wodę na znaczną odległość

1

W czwartek 16 listopada 2017 roku, przy sprzyjającej jesiennej pogodzie strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz strażacy z jednostek OSP Krotoszyn, OSP Zduny, OSP Koźmin Wielkopolski przeprowadzili wspólne ćwiczenia.

 

Czytaj więcej...

Nagroda Komemdanta Głównego PSP

1 We wtorek 7 listopada 2017 roku podczas uroczystej zmiany służby Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. mgr inż. Jacek Strużyński wręczył decyzje Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Leszka Suskiego 

Czytaj więcej...

Odwiedzili zmarłych strażaków

5 Jest taki dzień, dzień listopadowy, kiedy zostawiamy wszystkie troski i kłopoty, przypominamy sobie o naszych zmarłych – bliskich, dalszych, przyjaciołach, kolegach z pracy, z którymi spędziliśmy niejednokrotnie połowę naszego zawodowego życia.

 

Czytaj więcej...

Krotoszyński strażak odznaczony przez Ministra SWiA

W dniu 20 września br. podczas uroczystości w miejscowości Kobylin szef MSWiA Mariusz Błaszczak, w asyście zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Marka Jasińskiego wręczył 57 strażakom z PSP odznaczenia: Krzyże Zasługi,  Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej. 

Czytaj więcej...

Krotoszyn – Finał Turnieju Czterech Wspinalni

W dniu 15 września 2017 roku na obiekcie wspinalni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzony został czwarty finałowy etap zawodów w ramach Turnieju Czterech Wspinalni. 

 

 

Czytaj więcej...

Powiatowe Święto Plonów w Lutogniewie

20170903 154238Ciąg dalszy kampanii społecznej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tym razem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie edukowali społeczeństwo na Powiatowych Dożynkach w Lutogniewie.

 


Czytaj więcej...

Wśród najlepszych

20819191 354674061619693 4998359719624416486 o

W Niedzielę 13 sierpnia w Wyszynie mieliśmy okazję uczestniczyć w II EKSTREMALNYM BIEGU SŁUŻB MUNDUROWYCH „HUSAR RACE”.

 

 


Czytaj więcej...

Zakręcili na festynie w Lutogniewie

KRECI

W niedzielę 25 czerwca 2017 roku strażacy z JRG PSP Krotoszyn wzięli udział w festynie w Lutogniewie.  Zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpiecznego postępowania  prowadzili w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


Czytaj więcej...

Ćwiczenia z SGRW-N Kościan

IMG 20170624 102233700 HDR

W dniu 24.06.2017 r. na Jeziorze Odrzykowskim przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wodnego, których organizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie. Ćwiczenia miały charakter warsztatów ratowniczych...


Czytaj więcej...

Zakręcili bezpieczeństwem na Briefingu na DK 36

KRECI

Mimo, iż wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. 22 czerwca 2017 roku, odbył się briefing Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Krotoszyna.


Czytaj więcej...

Ćwiczenia całego stanu osobowego

P6200049

W wtorek wczesnym rankiem, bo już o godzinie 4:30 rozpoczęły się ćwiczenia całego stanu osobowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Wprowadzenie odpowiednich procedur spowodowało, że już o godzinie 7:00 wszyscy strażacy zameldowali się w siedzibie KP PSP...

Czytaj więcej...

Wiem jak uniknąć pożaru - ogniowe zagadki

20170619 093031

„Wiem jak uniknąć pożaru – Ogniowe zagadki” – pod takim hasłem strażacy z  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie ze Strażnikami Miejskimi ze Straży Miejskiej z Krotoszyna prowadzą wspólną akcję profilaktyczną w Szkołach Podstawowych na terenie Miasta  i Gminy Krotoszyn.

Czytaj więcej...

Szkolenie kadrowo - organizacyjne dla komend miejskich/powiatowych PSP z województwa wielkopolskiego

DSCF4265W dniach 5 – 6 czerwca 2017 roku w Hotelu Wawrzyniak w Perzycach pow. krotoszyński odbyło się, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu i KP PSP w Krotoszynie szkolenie doskonalące pionu kadrowego i organizacyjnego jednostek organizacyjnych PSP                           woj. wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

"25 lat PSP - profesjonalni, sprawni, pomocni"

1

Przy pięknej słonecznej pogodzie, 18 maja 2017 roku na placu Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie odbyło się wręczenie nagród powiatowego etapu XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Czytaj więcej...

Kręcili bezpieczeństwem na pikniku

Kręci mnie

W dniu 13 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie już po raz 7 został zorganizowany „ Piknik z patronem szkoły”.  Stało się już tradycją, że strażacy co roku zaszczycają swoją obecnością to przedsięwzięcie na prośbę organizatorów.

Czytaj więcej...

Wspólne "Kręcenie Bezpieczeństwa" z "Motosercem"

Kręci mnie

"Motoserce" jest ogólnopolską akcją organizowaną cyklicznie już od kilku lat przez kluby motocyklowe z terenu całej Polski. Podczas akcji oprócz zbiórki krwi i licznych koncertów mają miejsce pokazy ratownictwa medycznego i propagowanie bezpieczeństwa.

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwartej Strażnicy

20170311 065525

W niedzielę 30.04.2017r.  w ramach przedsięwzięcia "Dzień Otwartej Strażnicy" przygotowane zostały w celu przekazania wiedzy 3 stanowiska...

 

 

 

Czytaj więcej...

Wkręceni w bezpieczeństwo na mistrzostwach pierwszej pomocy

20170311 065525

Podobnie  jak w latach ubiegłych krotoszyńscy strażacy włączyli się w organizację Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Patronatem przedsięwzięcia, które odbyło się w środę 26 kwietnia bieżącego roku był Polski Czerwony Krzyż.

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia na obszarach leśnych

20170311 065525

Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu krotoszyńskiego w dniach 25 i 27 kwietnia 2017 roku przy współpracy z Nadleśnictwem Krotoszyn realizowały ćwiczenia  z zakresu taktyki gaszenia pożarów obszarów leśnych na terenie Leśnictwa Rochy.

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwartej Strażnicy

DSC06677Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza w dniu 30 kwietnia 2017 roku tj. niedziela w godzinach od 1300 do 1600 na zajęcia edukacyjne pod hasłem „OTWARTA STRAŻNICA”.

 

Czytaj więcej...

Przeciwpożarowe zaopatrzenie wodne

DSC 0146

W czwartek 20 kwietnia 2017 roku w siedzibie KP PSP Krotoszyn, którego głównym tematem spotkania było zapewnienie wymaganej ilości wody do zewnętrznego gaszenia pożaru.

 

 

Czytaj więcej...

SpoKREWnieni ze służbą

1

Krotoszyńscy strażacy regularnie biorą udział w oddawaniu krwi, lecz to miesiąc marzec jest w tym roku szczególnym okresem dla strażaków – krwiodawców.

 

 

 

Czytaj więcej...

Młodzież zapobiega pożarom

W dniu 1 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyły się zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP, Starostwo Powiatowe, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

Czytaj więcej...

FERIE u krotoszyńskich strażaków

1

Krotoszyńscy strażacy nie zwalniają tempa. Czwartkowa wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfin” była doskonałą okazją na kolejną odsłonę akcji „Czad i Ogień – obudź czujność”.

 

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku 2016

W piątek 27 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się narada roczna podsumowująca rok 2016...

 

 

 

Czytaj więcej...

Kolejny etap szkolenia za nami

1

W dniach 17, 19, 21 stycznia 2017 r. zmiany służbowe z JRG w Krotoszynie oraz Jednostki OSP realizujące specjalistyczne czynności ratownicze na poziomie podstawowym z zakresu rat.  wodnego  brały udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno – lodowego na zamarzniętych zbiornikach

Czytaj więcej...

Czad i ogień – obudź czujność

W czwartek 12 stycznia 2017 roku Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie....

 

 

 

Czytaj więcej...

Przedświąteczne czytanie dzieciom.

1 W dniu 21 grudnia br. przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. kpt. mgr Małgorzata Olejnik brała udział w organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Krotoszynie przedświątecznym czytaniu dzieciom bajek.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

1W poniedziałek, 19 grudnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie strażacy i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.

 

 

 

Czytaj więcej...

Ogień i Czad

logo W środę 8 grudnia 2016 roku zorganizowana została konferencja prasowa, mająca na celu omówienie podejmowanych działań i przedsięwzięć związanych z kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży Pożarnej „CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.

 

Czytaj więcej...

W trosce o bezpieczeństwo

DSC 0114 W dniu 30 listopada 2016 roku w świetlicy KP PSP w Krotoszynie na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. Jacka Strużyńskiego odbyło się cykliczne spotkanie z kominiarzami z terenu powiatu krotoszyńskiego.

 

Czytaj więcej...

Dni Honorowego Krwiodawstwa

received 1492233580792525 W piątkowy wieczór 25 listopada, członkowie Klubu Honorowych Dawców Krowi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, spotkali się by wspólnie świętować Dni Honorowego Krwiodawstwa.

 

Czytaj więcej...

Konkurs "Chrońmy Las"

3 W czwartek, 17 listopada 2016 roku  w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” w ramach 21 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2016 odbyła się 25 edycja konkursu wiedzy o lesie pod hasłem „Chrońmy Las”.

 

 

Czytaj więcej...

Ze zniczem w dłoni i wspomnieniami

Listopadowy dzień
zapalmy świeczki na grobach.
odświeżmy obrazy zmarłych
odkurzmy w pamięci wspomnienia.
wspomnienia o tych co byli....
a którzy tak boleśnie odeszli.

 

 

Czytaj więcej...

Pan st.sekc. Łukasz Binek nagrodzony

W środę, 26 października 2016 roku do Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim przybyli premier RP Beata Szydło oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

 

 

Czytaj więcej...

Minister MSWiA Mariusz Błaszczak w Krotoszynie

126 października 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przeprowadził wraz z komendantem głównym PSP nadbryg. Leszkiem Suskim lekcję na temat bezpieczeństwa.

 

 

 

Czytaj więcej...

Nagrodzone dziewczyny

1 W poniedziałek 26 października 2016 roku w Sali Wiejskiej w Rozdrażewie odbyło się spotkanie, w czasie którego podsumowano udział Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Rozdrażewa w Zawodach Ogólnopolskich MDP wg CTIF, które odbyły się w Wiśle.

 

 

 

Czytaj więcej...

Uroczyste wręczenie czujek tlenku węgla

W czwartek 20 października 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”

 

Czytaj więcej...

III Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

1 W sobotę 17 września 2016 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie i Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie odbyły się III Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego powiatu krotoszyńskiego. W mistrzostwach udział wzięło 11 drużyn. ..

Czytaj więcej...

Kolejna edycja Turnieju 4 wspinalni

1 W dniu 15 września 2016 na obiektach Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie i Pleszewie, odbyły się zawody w sporcie pożarniczym w ramach VI edycji „Turnieju Czterech Wspinalni”. . ..

 

 

Czytaj więcej...

Powołanie Komendanta Powiatowego

128 lipca br. w Komendzie Wojewódzkie PSP w Poznaniu wielkopolski komendant wojewódzki PSP st. kpt. Andrzej Bartkowiak wręczył akty nowo powołanym komendantom PSP... .

 

Czytaj więcej...

Wakacyjna edukacja

1Wakacje kojarzą się wszystkim z przerwą w kształceniu. Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie spotykając się z młodzieżą przebywającą na półkoloniach i obozach przekazuje wiedzę, aby te wakacje były bezpieczne... .

 

Czytaj więcej...

Nowy Komendant Powiatowy PSP

1

W piątkowy poranek 1 lipca 2016 roku na placu Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego PSP.

 

 

 

Czytaj więcej...

Uroczysta zmiana służby

1

W czwartek, 30 czerwca 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie odbyła się uroczysta zmiana służby podczas której służbę w Krotoszyńskiej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej zakończył mł. ogn. Janicki Paweł, który dalszą karierę zawodową kontynuował będzie w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie.

Czytaj więcej...

Dzień Strażaka

1Sobota, 7 maja 2016 roku, to dzień w którym świętowali krotoszyńscy strażacy.....

 

 

  

 

Czytaj więcej...

Skuteczna profilaktyka

1

Jak niebezpieczne mogą być pożary traw pisaliśmy w poprzednich materiałach. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie włączyli się także w akcję profilaktyczną „STOP POŻAROM TRAW”.

 

 

Czytaj więcej...

Strażacy i motoserce

1W niedziele 24.04.2016 na krotoszyńskim rynku odbyła się impreza pod hasłem ‘Moto krew” organizowana przez Stowarzyszenie Klubu Motocyklowego Ignis Ardens.

 

  

 

Czytaj więcej...

Turniej

1Krotoszyńscy Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej  włączyli się w organizację dwudziestej edycji Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 21 kwietnia 2016 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 3 w Krotoszynie.

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

1Sześć drużyn reprezentujących szkoły z terenu powiatu krotoszyńskiego  wzięło udział w Mistrzostwach pierwszej pomocy szkół ponadgimnazjalnych Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się dnia 13 kwietnia w  Krotoszynie.

 

Czytaj więcej...

Szkolenie prasowe

1Udzielanie informacji środkom masowego przekazu jest jednym z wielu zadań jakie realizuje Państwowa Straż Pożarna. Przekazywaniem informacji zajmują się oficerowie prasowi, którzy są w tym kierunku szkoleni. By przybliżyć problematykę współpracy z mediami w tutejszej komendzie rozpoczął się cykl szkoleń, który odbywać się będzie w trzech etapach.

Czytaj więcej...

Dni otwarte

3W niedzielę 3 kwietnia 2016 od godziny 14:00 do 16:00 w ramach ,,Dnia Otwartej Strażnicy’’ odbyły się pokazy sprzętu oraz samochodów będących na wyposażeniu KP PSP w Krotoszynie.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwartej Strażnicy

01

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza w dniu 03 kwietnia 2016 roku tj. niedziela w godzinach od 1400 do 1600 na zajęcia edukacyjne pod hasłem „OTWARTA STRAŻNICA”. Jest to kolejna szansa by odwiedzić tutejszą jednostkę .

 

Czytaj więcej...

Odprawa służby dyżurnej SKKP

1 W czwartek 24 marca 2016 roku odbyła się kwartalna odprawa strażaków pełniących służbę w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wypadek i pożar w KROT PLONIE

2W piątek 18 marca 2016 roku słońce przywitało wszystkich, którzy musieli wstać z samego rana. Zakłady pracy funkcjonowały normalnie, rozpoczęła się gorączka przedświątecznych zakupów. W zakładzie KROT PLON praca przebiegała wg ustalonego porządku i planu...

 

Czytaj więcej...

Starosta zgasił ryzyko

1

W środę 16 maca 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się szkolenie dla dyrektorów jednostek organizacyjnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe.

 

 

Czytaj więcej...

Szkolenie w lutym

Pierwsza połowa lutego to wspólne z druhami z Ochotniczych Straży Pożarnych warsztaty szkoleniowe poświęcone tematyce prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych oraz zagadnieniom związanym z ratownictwem technicznym...

 

Czytaj więcej...

Najlepsi w województwie

3a511030 9245 41aa 8f3a 9a5f935801d5Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK podsumował X Edycję Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie Polskiego Czerwonego Krzyża "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew 2015 roku."

 

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia w KROTGAZIE

01

W piątek, 26 lutego 2016 roku w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie dzwoni telefon alarmowy, Dyżurny Operacyjny Powiatu odbiera i słyszy podenerwowany głos mężczyzny.....

 

 

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTEJ STRAŻNICY - Serdecznie Zapraszamy

01

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza w dniu 07 luty 2016 roku tj. niedziela na kolejny cykl zajęć edukacyjnych pod hasłem „OTWARTA STRAŻNICA”. Krotoszyńska jednostka będzie dostępna dla zainteresowanych w godzinach od 1400 do 1600.

 

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku i awanse

1

W środę 03 lutego 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się narada roczna podsumowująca rok 2015. Otwarcia i powitania gości dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył.

Czytaj więcej...

Otwarte Strażnice - Serdecznie Zapraszamy

01

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w ramach „Dni Otwartych Strażnic” zaprasza w dniu 03 stycznia 2016r. (niedziela) w godzinach 14:00 do 16:00 na cykl edukacyjnych zajęć związanych z bezpieczeństwem pożarowym w okresie zimowym.

 

Czytaj więcej...

Opłatkowe spotkanie

5

W piątek, 18 grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie strażacy i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwartej Strażnicy_Serdecznie Zapraszamy

01

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w ramach „Dni Otwartych Strażnic” zaprasza w dniu 06 grudnia 2015r. (niedziela) w godzinach 14:00 do 16:00 na cykl edukacyjnych zajęć związanych z bezpieczeństwem pożarowym w okresie zimowym.

 

Czytaj więcej...

Niezawodny komin = bezpieczny dom

DSC02483

W poniedziałek 30 listopada 2015 roku w świetlicy KP PSP w Krotoszynie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kominiarze z terenu powiatu krotoszyńskiego. W czasie spotkania omówiono zagrożenia płynące z nieszczelnych kominów.

 

Czytaj więcej...

Egzaminy

20151125 090725W piątek 27 listopada 2015 roku zakończył się kolejny okres doskonalenia zawodowego strażaków w służbie przygotowawczej.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta chińskiej delegacji

PB240055

We wtorek 24 listopada na terenie jednej z firm krotoszyńskich odbyły się warsztaty z zakresu gaszenia pożarów zewnętrznych. Rozwój techniczny zmusza niejako strażaków do stosowania nowoczesnych samochodów i zawansowanych urządzeń do podawania środków gaśniczych.

 

Czytaj więcej...

Krew to lek najcenniejszy

20151120 174855

W dniu 20 listopada 2015 roku w restauracji „Ratuszowa” odbyło się coroczne spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwartej Strażnicy

W niedzielę 8 listopada 2015 roku w ramach przedsięwzięcia "Dzień Otwartej Strażnicy" w KP PSP Krotoszyn zostały przygotowane 3 stanowiska robocze do zaprezentowania niżej wymienionych tematów

 

 

Czytaj więcej...

Gasili ryzyko w Kauflandzie

W piątek 06 listopada 2015 roku na parkingu supermarketu Kaufland, w ramach programu ZGAŚ RYZYKO, przeprowadzono szkolenie osobom zainteresowanym w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom

 

 

Czytaj więcej...

Zaduszki Strażackie

Listopadowy dzień
zapalmy świeczki na grobach.
odświeżmy obrazy zmarłych
odkurzmy w pamięci wspomnienia.
wspomnienia o tych co byli....

 

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTEJ STRAŻNICY

01Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w ramach " Dni Otwartych Strażnic" zaprasza w dniu 05 listopada 2015r. (niedziela) w godzinach  14:00 do 16:00 na praktyczną prezentację zagrożeń związanych z okresem zimowym.

Czytaj więcej...

Przekazanie sprzętu

1W piątek 30 października 2015 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowych samochodów i sprzętu ....

 

 

 


Czytaj więcej...

Uroczyste wręczenie czujek

1W dniu 15 października 2015 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. ... 

 

Czytaj więcej...

Doskonalenie zawodowe w wrześniu...

1W krotoszyńskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, wrzesień był miesiącem podczas którego strażacy w ramach doskonalenia zawodowego realizowali następujące zagadnienia:

..


 

Czytaj więcej...

Pożegnanie lata

1 Dnia 26.09.2015r. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie zorganizowało Festyn Szkolny pt. ,,Pożegnanie Lata’’..

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Zmagania w Turnieju 4 wspinalni

1 W dniu 17 września 2015 na obiektach Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie, odbyły się zawody w sporcie pożarniczym w ramach V edycji „Turnieju Czterech Wspinalni”. . ..

 

 

Czytaj więcej...

Doskonalenie zawodowe w sierpniu

1

W miesiącu sierpniu strażacy z JRG Krotoszyn poza realizacją tematów z rocznego planu pracy, doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego i chemiczno ekologicznego.

 

 

Czytaj więcej...

Gasili ryzyko z LIDLEM

W niedzielne upalne południe dnia 30.08.2015 r. przy ulicy Sienkiewicza 1B w Krotoszynie miało miejsce wydarzenie pod nazwą „Festyn z LIDLEM”.

 

 

Czytaj więcej...

„Zgaś Ryzyko” na dożynkach w Kobylinie

W niedzielę 23 sierpnia 2015 roku, Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie kolejny raz na gminnych Dożynkach tym razem w Kobylinie docierali do lokalnej społeczności w ramach akcji „Zgaś Ryzyko”.

Czytaj więcej...

Doskonalenie PSP + WOPR

1

W czwartek 9 lipca 2015 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna przeprowadzili wspólne ćwiczenia na odkrytym basenie przy ul. Ogrodowskiego...

 

 

 

Czytaj więcej...

Briefing na drodze DK - 15

Mimo, iż wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. 25 czerwca 2015 roku, odbył się briefing Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

 

 

Czytaj więcej...

Pomoc dla Ukrainy

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Krotoszyna weszli w skład konwoju z pomocą humanitarną.

 

 

 

Czytaj więcej...

„Gasili Ryzyko” na festynie

W niedzielne popołudnie 21 czerwca 2015 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna przeprowadzili kolejna akcje edukacyjną „Umiem udzielać pierwszej pomocy – jestem bezpieczny.”

 

 

Czytaj więcej...

"Gaszą ryzyko" od najmłodszych lat

1

„Wiem jak uniknąć pożaru – Ogniowe zagadki” – pod takim hasłem strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie ze Strażnikami Miejskimi ze Straży Miejskiej z Krotoszyna prowadzą wspólną akcję profilaktyczną w Szkołach Podstawowych...

Czytaj więcej...

MAJ - doskonalenie zawodowe w JRG

1

Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie w miesiącu maju br. realizując miesięczne plany doskonalenia zawodowego przeprowadzili cykl ćwiczeń i szkoleń, dostosowanych do nadchodzącego okresu wakacyjnego i zagrożeń z nim związanych...

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia na obszarach leśnych

W czwartek  21 maja .2015 roku przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu pożarów na obszarach leśnych ze szczególnym uwzględnieniem dostarczania wody na duże odległości.

 

 

Czytaj więcej...

Prewencja społeczna

W środę 20 maja 2015 roku st. asp. Grzegorz Goliński Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego przeprowadził zajęcia z przedszkolakami z przedszkola „Parkowe Skrzaty” z Koźmina Wielkopolskiego.

 

 

Czytaj więcej...

„MACIUŚ” u strażaków

1

W dniu 11.05.2015 r. Strażnicę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 7 „Maciuś”...

 

 

 

Czytaj więcej...

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

1

Miesiąc Maj jest chyba najpiękniejszym miesiącem w roku, wszystko budzi się do życia po chłodnych miesiącach początku roku. Ale 4 maj jest dniem szczególnym na całym świecie jest świętem formacji strażaków zawodowych i ochotniczych ...

 

 

Czytaj więcej...

Dzieci ze szkoły w Bukowicach

1

Miesiąc maj jest okresem, w którym strażacy mają swoje święto „Dzień strażaka” i z tej okazji 05 maja 2015 roku Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odwiedzili uczniowie klasy I Zespołu Szkół w Bukowicach ...

 

Czytaj więcej...

Dzień Flagi

1

W związku z przypadającym w sobotę, 2 maja 2015 roku „Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” strażacy z KP PSP w Krotoszynie zorganizowali spotkanie edukacyjne mające na celu informowanie społeczeństwa o bezpiecznym zachowaniu i postępowaniu w przypadku wystąpienia zagrożenia.. ...

 

Czytaj więcej...

Cała Polska czyta dzieciom

1

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. ...

 

 

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia całego stanu osobowego

1W środę 22 kwietnia 2015 roku w godzinach 4:00 do 11:00 w Komendzie Powiatowej PSP odbyły się ćwiczenia całego stanu osobowego. Do służby powołani zostali strażacy z wolnych zmian służbowych. .....

 

 

Czytaj więcej...

Edukacja młodzieży

1W czwartek, 16 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie odbył się etap powiatowy XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego .....

 

 

Czytaj więcej...

Kiermasz zawodów

1Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Krotoszynie: st. kpt. mgr Małgorzata Olejnik oraz sekc. mgr Bartosz Górka brali udział w organizowanym przez I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie kiermaszu zawodów zatytułowanym „Wybieram przyszłość z Kołłątajem”. .....

 

Czytaj więcej...

Prewencja społeczna „Bezpieczne żniwa”

1W środę 15 kwietnia funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie asp. Michał Morta wraz z Komendantem Miejsko –Gminnym OSP w Kobylinie Piotrem Popowem przeprowadzili prelekcję społeczną .....

 

Czytaj więcej...

Krotoszyn - Mistrzostwa

1Krotoszyńscy strażacy podobnie jak w latach ubiegłych czynnie włączyli się w organizację Mistrzostw Pierwszej Pomocy Szkól Ponadgimnazjalnych .....

 

 

 

Czytaj więcej...

Uroczysta zmiana służby

1We wtorek 31 marca 2015 roku po raz ostatni na zmianie służby stanął st. asp. Piotr Nowicki Zastępca Dowódcy Zmiany.....

 

 

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia zgrywające

1W dniu 30 marca 2015 roku strażacy z JRG w Krotoszynie wspólnie z druhami jednostek OSP, ćwiczyli na terenie Krotoszyńskiej firmy Gembiak – Mikstacki Sp. J,....

 

 

 

Czytaj więcej...

Krotoszyn - Dzień przesiebiorczości

1W dniu 25 marca 2015 roku, w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu, objętego patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, realizowanego pod nazwą „Dzień Przedsiębiorczości”..

 

 

Czytaj więcej...

Młodzież zapobiega

1W dniu 13 marca 2015 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. ...

 

 

Czytaj więcej...

Kolejny dzień prewencji społecznej

1W dniu 1 marca 2015 od godziny 10:00 do 12:00 w ramach ”Dnia Otwartej Strażnicy” odbyły się pokazy sprzętu oraz pojazdów będących na wyposażeniu KP PSP w Krotoszynie...

 

 

Czytaj więcej...

Doskonalenie zawodowe w styczniu

1

Stałe zdobywanie wiadomości oraz doskonalenie umiejętności praktycznych to dwa z wielu elementów, które gwarantują sprawne i skuteczne prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych....

Czytaj więcej...

Narada Roczna w KP PSP Krotoszyn

1

„Panie Marszałku, Panie Starosto, Druhu Prezesie, Szanowni goście, Strażacy…” Tymi słowami Komendanta Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył rozpoczął spotkanie ....
 
 
 
 
 
 
 

Czytaj więcej...

Koncert strażaków z JRG Krotoszyn

1

Niedzielne popołudnie, 11 stycznia 2015 roku to czas w którym strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna zagrali ....
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czytaj więcej...

DZIEN OTWARTEJ STRAZNICY

1

 Niedziela, 5 stycznia 2015 roku to kolejny dzień otwartych krotoszyńskiej Jednostki Ratowniczo – gaśniczej PSP w Krotoszynie.....
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czytaj więcej...

Ratownictwo wodne

1W dniu 29.11.2014r. odbyło się szkolenie z ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. W szkoleniu wzięły udział jednostki OSP z Krotoszyna, Kobylina, Zdun i Koźmina Wielkopolskiego , oraz JRG Krotoszyn....

 

 

 

Czytaj więcej...

Doskonalenie zawodowe

1W ramach realizowanego szkolenia i doskonalenia zawodowego w JRG PSP Krotoszyny w listopadzie 2014 roku odbyły się cykliczne warsztaty...

 

 

 

Czytaj więcej...

Taktyka działań - ratownictwo medyczne

Szanse przeżycia poszkodowanych w wypadkach drogowych, czy pożarach zależą od czasu, w którym zostanie im udzielona pomoc. Bardzo ważna jest organizacja wszystkich czynności ratowniczych na miejscu zdarzenia.

 

Czytaj więcej...

Konkurs „Chrońmy Las”

W czwartek, 13 listopada 2014 roku  w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” w ramach 19 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2014 odbyła się 23 edycja konkursu wiedzy o lesie pod hasłem „Chrońmy Las”.

 

 

Czytaj więcej...

Taktyka działań - wypadki drogowe

DSCN0312

W ramach realizowanego szkolenia i doskonalenia zawodowego w JRG PSP Krotoszyny w październiku 2014 roku odbyły się warsztaty z zakresy taktyki działań ratowniczych przy wypadkach drogowych.... 

 

Czytaj więcej...

Szkolenie stałego dyżuru

DSCN0312

W poniedziałek 3 listopada 2014 roku przeprowadzone zostało szkolenie w zakresie realizacji zadań obronnych w tut. komendzie..... 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia aplikacyjne

1W piątek 31 października 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzone zostały aplikacyjne....

 

 

 

Czytaj więcej...

Sesja Rady Powiatu i ...

1W środowe południe 29 października 2014 roku w siedzibie KP PSP Krotoszyn odbyła się Sesja Rady Powiatu krotoszyńskiego....

 

 

 

Czytaj więcej...

Uroczyste wręczenie czujek

1Uroczyste wręczenie czujek nastąpiło w dniu 23 października 2014r o godz. 12.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Mickiewicza 29....

 

 

 

Czytaj więcej...

Wygrali czujki

CZUJKA1 Konkurs  „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” zakończony - ogłaszamy wyniki.....

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Strażacy z JRG PSP na manewrach

W dniu 15 października 2014r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie uczestniczyli w Wielkopolskich Manewrach Ratownictwa Medycznego .

 

 

Czytaj więcej...

DMC Firewall is a Joomla Security extension!