STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Dzień Otwartej Strażnicy

W niedzielę 8 listopada 2015 roku w ramach przedsięwzięcia "Dzień Otwartej Strażnicy" w KP PSP Krotoszyn zostały przygotowane 3 stanowiska robocze do zaprezentowania niżej wymienionych tematów.

Stanowisko "Czujka" - gdzie zwiedzający mogli się zapoznać z zasadą działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Omówiono zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, oraz jego oddziaływanie na organizm. Wskazano w jakich warunkach powstaje i jak się chronić przed jego powstaniem w budynkach mieszkalnych,

Stanowisko „Gaśnica” – pokazano podręczny sprzęt gaśniczy, omówiono jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia,

Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – przedstawiono zasady udzielania pierwszej pomocy.

W celu uatrakcyjnienia zwiedzania wystawiono samochody gaśnicze na placu, by zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt w jaki wyposażona jest JRG Krotoszyn.

Jednostkę odwiedziło w tym dniu 16 osób, w większości były to rodziny z dziećmi. Zaszczyciły nas również swą obecnością przedstawicielki Gazety Krotoszyńskiej.

Największe zainteresowanie zwiedzający wykazali przy samochodach i jego wyposażeniu, oraz stanowiskiem "Pierwsza Pomoc".

Opracowanie: asp. sztab. Mariusz Zasieczny

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!