STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Spotkanie z kominiarzami

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, a ilość interwencji związanych z nieprawidłową eksploatacją przewodów kominowych z roku na rok rośnie w zatrważającym tempie. W czwartek 20 września 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się spotkanie na które zaproszeni zostali kominiarze z powiatu krotoszyńskiego.

Celem spotkania było przypomnienie regulacji prawnych określających częstotliwość okresowych kontroli stanu technicznego  instalacji gazowych oraz przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych jak również usuwania zanieczyszczeń z przewodów spalinowych i dymowych w okresach ich użytkowania.

Przedstawione na spotkaniu statystyki nie napawały optymizmem. W ubiegłorocznym sezonie grzewczym padł niechlubny rekord, w samym 2017 roku odnotowaliśmy 52 zdarzenia co stanowi blisko 100% wzrost zdarzeń w stosunku do roku 2016. W bieżącym roku tych interwencji jest już 25, a sezon grzewczy dopiero przed nami!

Spotkanie było też doskonałą okazją aby na przykładzie wybranych akcji ratowniczych podzielić się spostrzeżeniami i wspólnie wymienić doświadczenia.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński podsumowując spotkanie wyraził nadzieje, że wspólnie podjęte działania prewencyjne na rzecz poprawy świadomości społecznej w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych przyniesie wymierny efekt co przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu krotoszyńskiego.  

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!