STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi

Kolejna odsłona programu „Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi” odbyła się 2 kwietnia 2019 roku na sali bankietowej Domu Wiejskiego w Lutogniewie. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-informacyjnym organizowane jest pod patronatem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana, który jest inicjatorem pomysłu. W spotkaniu dedykowanym dla rolników powiatu krotoszyńskiego wzięli udział przedstawiciele najważniejszych instytucji działających w otoczeniu branży rolniczej, takich jak: ARMiR, KOWR, KRUS, PIORIN oraz Inspekcja Weterynaryjna.

Wśród zaproszonych instytucji nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, którzy w ramach Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa na obszarach wiejskich. Biorąc pod uwagę charakter spotkania w prezentacji multimedialnej skierowanej do rolników nie zabrakło statystyk dotyczących zdarzeń na obszarach wiejskich, zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwach rolnych, informacji na temat bezpiecznego składowania płodów rolnych, materiałów dotyczących kampanii edukacyjnej ”Stop Pożarom Traw” oraz prezentacji zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i przemijającym sezonem grzewczym.

Okres wytężonej pracy na roli zbliża się wielkimi krokami. Miejmy nadzieję, że wtorkowe spotkanie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo lokalnej społeczności wiejskiej.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Piduch, Redakcja Życie Krotoszyna

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!