STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Fiatem Punto w drzewo

Dwóch mężczyzn ( 19 i 20 lat ) zostało rannych w wypadku drogowym do jakiego doszło w Krotoszynie na ul. Mickiewicza.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło w nocy 18 listopada 2014 roku o godzinie 1:29.
Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na drodze krajowej nr 36 samochód osobowy marki Fiat Punto uderzył w drzewo. Kierowca pozostaje uwięziony w samochodzie osobowym, natomiast pasażer jest już pod opieką będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Policjanci będący na miejscu zorganizowali ruch wahadłowy.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, przy użyciu nożyc hydraulicznych odcięli dach oraz drzwi samochodu, następnie przy użyciu rozpieraków kolumnowych rozgięto karoserię pojazdu w celu wykonania dostępu do osoby pozostającej w pojeździe. Wspólnie z ratownikami medycznymi ułożyli osobę poszkodowaną na noszach i ewakuowali ją do karetki pogotowia ratunkowego. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję oraz zabraniu przez pomoc drogową pojazdu usunięto płyny eksploatacyjne oraz usunięto części karoserii z drogi. Działania trwały dwie godziny 53 minuty.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: st. str. Szymon Kujawa

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!