STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Zdunach

We wtorek wieczorem,18 listopada 2014 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zduny na ulicy Wrocławskiej.
Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochodu ratownictwa technicznego z OSP Zduny.
Po odjechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód Bus Hyundai wypadł z drogi i leży przewrócony na poboczu. Samochodem podróżowały dwie osoby ( mężczyzna i kobieta ), które opuściły pojazd przed przybyciem służb ratunkowych.
Strażacy w pierwszej fazie działań udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobą, po przyjechaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanym zajęli się ratownicy medyczni. Po zbadaniu zdecydowali o przewiezieniu poszkodowanej kobiety do krotoszyńskiego szpitala. W rozbitym pojeździe odłączono akumulator, po zakończonych działaniach policji postawiono pojazd na koła, a z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu doprowadzając drogę do przejezdności. Działania trwały 36 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: sekc. Bartosz Górka

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!