STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tlenek węgla zaatakował w Zdunach

W czwartek, 4 grudnia 2014  roku o godzinie 7:36 Dyżurny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w Zdunach w budynku jednorodzinnym.

Dyżurny wysłał do miejsca zdarzenia średnie samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i OSP Zduny.

Z chwilą przybycia pierwszej jednostki straży pożarnej w budynku mieszkalnym występowało zadymienie, a okna były pootwierane. Trzy osoby poszkodowane 1 dorosła i dwójka dzieci były już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli teren działań. Ponieważ zachodziło podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla, ratownicy w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych weszli do mieszkania oraz piwnicy i przy pomocy urządzeń pomiarowych ustalili, że w pomieszczeniach mieszkalnych i piwnicy stężenie tlenku węgla nie przekracza dopuszczalnej normy. Dalsze działania polegały na usunięciu  żaru z paleniska pieca, przewietrzeniu pomieszczeń oraz monitorowaniu stężenia CO w całym budynku. W tym czasie 3 osoby poszkodowane ( 34 letnia kobieta, 10 letnia dziewczynka, 7 letni chłopiec ) zostały zabrane do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

 

Our website is protected by DMC Firewall!