STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie ciężarówek

W poniedziałek 5 stycznia 2015 roku o godzinie 10:23 Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na drodze powiatowej pomiędzy Baszkowem, a Zdunami.
Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce zdarzenia wysłane zostały: samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, samochód gaśniczy i samochód ratownictwa technicznego z OSP w Baszkowie, samochód ratownictwa technicznego z OSP Zduny, samochód Mega CITI z JRG PSP Ostrów Wlkp.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na drodze powiatowej 5129P – trasa Baszków Zduny, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden stanął w poprzek drogi a przyczepa znajduje się w rowie drugi po najechaniu na niego ciągnikiem siodłowym znajduje się w rowie naczepa stoi na drodze. Nie ma osób poszkodowanych . W zdarzeniu udział brało ogółem 2 osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości, stwierdzili, że nie potrzebują pomocy medycznej. Droga była całkowicie zablokowana.
Strażacy zabezpieczyli teren działań. Zorganizowano wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzenia patrolem Policji objazdy. W uszkodzonych samochodach sprawdzono czy nie ma innych osób oraz czy nie ma wycieków płynów technicznych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję wyciągnięto z rowu samochody z przyczepami i ustawiono na poboczu w miejscu nie stwarzającym zagrożenia. Następnie z drogi usunięto elementy karoserii pojazdów i szkła. Działania trwały ponad 4 godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: st. sekc. Bartosz Górka

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd