STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie na ul. Słowiańskiej

Sobota, 10 stycznia 2015 roku, godzina 13:45. Pogoda nie sprzyjała spacerom, zimno, wietrznie i opady deszczu. Jednak mieszkańcy ul. Słowiańskiej w Krotoszynie wyszli na ulicę po tym usłyszeli najpierw huk, a później syreny alarmowe samochodów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji.
Jak się okazało zderzyły się dwa samochody osobowe. Zgłoszenie o wypadku drogowym do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie13:45. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i jeden samochód z OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych: Renault Megane i Skoda Octavia. Kierowca pojazdu marki Skoda Octavia opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca pojazdu Renault Megane znajdował się wewnątrz rozbitego pojazdu i z uwagi na uszkodzenia samochodu nie ma do Niego dostępu. Droga była całkowicie zablokowana.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, przy użyciu sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego znajdującego się w pojeździe usuwając drzwi. Jednocześnie udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uczestnikom wypadku polegającej na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, założeniu opatrunków osłaniających oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Poszkodowanych przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, lekarz po zbadaniu zdecydował o przewiezieniu Ich do szpitala w Krotoszynie. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory, z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu przywracając drogę do przejezdności. Działania trwały prawie 3 godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: JRG PSP Krotoszyn

gallery}2015.01.09{/gallery}

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!