STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar sadzy

Piątek, 23 stycznia 2015 roku godzina 14:30…do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Krotoszynie przy ul. Ostrowskiej.
Dyżurny Operacyjny Powiatu z uwagi na brak informacji o ilości osób poszkodowanych wysyła do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze i samochód podnośnik z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.
Po 3 minutach zastępy mimo panującego tłoku na ulicach miasta docierają do miejsca zdarzenia. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustala, że na ulicy przez domem panuje bardzo duże zadymienie. Dym wydostaje się z przewodu kominowego budynku. W budynku znajduje się jedna osoba, nie zachodzi potrzeba ewakuacji.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przeszukali pomieszczenia budynku, zagrożenia nie stwierdzono. Następnie przy pomocy sprawionego podnośnika SH-23 dostali się na dach budynku, gdzie stwierdzono pożar sadzy w kominie. Przy pomocy piasku pożar ugaszono. Za pomocą przyrządu pomiarowego SPERIAN dokonano pomiaru pod kątem obecności CO - zagrożenia nie stwierdzono. Zainteresowanie zdarzeniem i obecnością dużej ilości strażaków było bardzo duże, w związku z powyższym strażacy poinformowali mieszkańców pobliskich budynków o braku zagrożenia. Działania trwały 47 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: Pani Ewa Serafiniak – Gazeta Krotoszyńska

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!