STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar wyciskarki

W nocy 28 stycznia 2015 roku o godzinie 0:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w hali produkcyjnej w zakładzie MAHLE Polska.
Do pożaru wysłane zostały dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody z OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący działaniem Ratowniczym ustalił, że wewnątrz jednej z hal zapalił się odcinek systemu wyciągowego, pracownicy przy użyciu gaśnic skutecznie stłumili pożar, jednak ogień przedostał się do systemu filtra, co spowodowało zadymienie przestrzeni hali.
Pracownicy zostali ewakuowani na zewnątrz, jeden z pracowników, który brał udział w gaszeniu pożaru skarżył się na nudności i duszność. W związku z powyższym osobie tej strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na podaniu tlenu i udzieleniu wsparcia psychicznego. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do SOR w Krotoszynie. W tym samym czasie strażacy dokonali rozbiórki instalacji i dogasili zarzewia ognia używając gaśnic proszkowych, śniegowych oraz piany z urządzenie ONE SEVEN. Działania trwały ponad dwie godziny. Pracownik po obserwacji został rano wypisany do domu.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: st. str. Szymon Kujawa

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!