STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar kotłowni w Sulmierzycach

W nocy 14 lutego 2015 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze, do powstania którego doszło w Sulmierzycach.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do pożaru ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa zastępy z OSP Sulmierzyce.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że z kotłowni wydobywa się dym, mieszkańcy znajdują się na zewnątrz budynku, osób poszkodowanych nie ma, a zasilanie elektryczne jest odłączone.

Rota w aparatach ochrony dróg oddechowych weszła do wnętrza piwnicy wprowadzając linię gaśniczą wody w celu ugaszenia palących się materiałów, druga rota również w aparatach ochrony dróg oddechowych wynosiła na zewnątrz budynku nadpalone materiały, które były dogaszane. Wygaszono piec c.o. oddymiono pomieszczenia. Wnętrze kotłowni oraz przyległego pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zagrożenia. Przy użyciu sprzętu pomiarowego sprawdzono pomieszczenia mieszkalne - zagrożenia nie stwierdzono. Działania trwały 1:38.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!