STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w mieszkaniu przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp.

W piątek 13 lutego 2015 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie. Do pożaru zostały wysłane 3 samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że w mieszkaniu na I piętrze w pokoju paliły się materiały opałowe w plastikowym pojemniku oraz częściowo wykładzina podłogowa. Występowało duże zadymienie. Pojemnik z materiałami opałowymi oraz wykładzinę ugasili mieszkańcy. Osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz mieszkania.

Strażacy działając w aparatach ochrony dróg oddechowych dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia. Osoby poszkodowane ewakuowano z klatki schodowej na zewnątrz budynki i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego będącego na miejscu zdarzenia. Lekarz po zbadaniu 69 letniej kobiety i 20 letniego mężczyzny zdecydował o pozostawieniu ich w domu. Poszczególne pomieszczenie przewietrzono i oddymiono. Ponownie sprawdzono czy nie występują zagrożenie – zagrożenia nie stwierdzono. Działania trwały 16 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: bryg. Mariusz Przybył oraz Gazeta Krotoszyńska

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd