STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar sterty śmieci w miejscowości Górka

W poniedziałek 9 marca, kilka minut po godzinie 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o pożarze w miejscowości Górka w gminie Kobylin...

Dyżurny Stanowiska kierowania natychmiast dysponuje do zdarzenia zastępy gaśnicze z jednostek OSP z Kobylina, Zalesia Wielkiego i Zalesia Małego, powiadamia Policję. Do zdarzenia udaje się również alarmowo Komendant Powiatowy PSP z Krotoszyna.

Po przybyciu strażaków na miejsce okazuje się że na placu składowym w miejscowości Górka pali się sterta pozostałości zebranych z poboczy dróg w tym plastyki, opony i inne śmieci. Bezpośrednio zagrożona jest stojąca obok wiata.

Ratownicy z pierwszego zastępu przybyłego na miejsce pożaru, po zabezpieczeniu terenu działań, podali dwa prądy gaśnicze wody - jeden prąd w natarciu na palącą się stertę i drugi w obronie zagrożonej wiaty. Po przybyciu kolejnych jednostek rozpoczęto przegarnianie pogorzeliska, które na bieżąco zostało zlewane wodą do całkowitego ugaszenia tlących się materiałów. Działania gaśnicze trwały około półtora godziny.

Tekst: kpt. Sławomir Włodarczyk

Foto: bryg. Mariusz Przybył

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!