STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Groźne zderzenie w Kobylinie

Słoneczne, Marcowe popołudnie, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych….

Z informacji uzyskanych z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w poznaniu wynika, że przynajmniej jedna osoba pozostaje uwięziona w jednym z pojazdów. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostają dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastępy z OSP Kobylin i OSP Kuklinów.

Po przybyciu na miejsce ratowników okazuje się, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe w wyniku czego jeden z pojazdów zjechał z drogi, przejechał przez przydrożny rów i uderzył w betonowe ogrodzenie. W pojeździe znajduje się kierowca którym zajmuje się ratownik z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Drugi z pojazdów biorących udział w zdarzeniu stoi na środku jezdni i blokuje drogę, kierująca znajduje się poza pojazdem pod opieką ratowników ZRM.

Strażacy zabezpieczyli i wygrodzili teren działań, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz udzielili pomocy ZRM w transporcie poszkodowanych do karetek. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję, pojazd tarasujący drogę usunięto z jezdni oraz sprzątnięto pozostałości po zdarzeniu. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do bazy

Tekst: kpt. Sławomir Włodarczyk

Foto: bryg. Mariusz Przybył

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!