STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar budynku jednorodzinnego w Chachalni

W poniedziałek 23 marca 2015 roku o godzinie 20:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie zadzwoniła kobieta z informacją, że pali się u niej w domu przy liczniku prądu i że zgasło światło. Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie nakazał wszystkim mieszkańcom opuścić budynek i wysłał pod wskazany adres trzy samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, dwa samochody z OSP Zduny, policję i pogotowie energetyczne.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pożarem objęte jest wnętrze budynku, panuje duże zadymienie, osoby zamieszkujące budynek (8 osób) znajduje się na zewnątrz. Nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działania, podjęto działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia na poddasze, dach oraz pomieszczenia na parterze nie objęte jeszcze pożarem – działania zakończone powodzeniem. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po stłumieniu płomieni przy użyciu wentylatora osiowego oddymiono i przewietrzono budynek, równocześnie przystąpiono do rozbiórki, usuwania i dogaszania drewnianych elementów wykończeniowych, mebli i innego wyposażenia budynku.

Po oddymieniu i przewietrzeniu wszystkie pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną i urządzeniem wielogazowym. Nie stwierdzono wystąpienia zarzewi ognia, podwyższonej temperatury oraz niebezpiecznych substancji. Działania trwały jedną godzinę 59 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: bryg. Tomasz Niciejewski, asp. sztab. Dariusz Rybka

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!