STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Śmierć przy cmentarzu

Niedziela 29 marca 2015 roku. O godzinie 11:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z samochodu zaparkowanego przy cmentarzu na ul. Lelewela w Krotoszynie. Wg zgłaszającego wewnątrz samochodu znajdował się mężczyzna.
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia ciężki samochód gaśniczy i i samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że samochód osobowy marki VW Polo stoi na parkingu przy cmentarzu, nie widać oznak pożaru, a w środku znajduje się mężczyzna.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, jeden z ratowników przystąpił do sprawdzenia czynności życiowych, nie stwierdzono oddechu ani tętna. W tym czasie przybył na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego i lekarz przejął osobę poszkodowaną, stwierdził jednocześnie zgon. W pojeździe został odłączony akumulator. Działania trwały prawie dwie godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st. str. Szymon Kujawa

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd