STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w kamienicy

W czwartek 2 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic na Małym Rynku w Krotoszynie.
Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze i podnośnik z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że dym wydobywa się z nad dachu kamienicy – z komina. Powodem dużego zadymienia jest pożar sadzy w kominie. Osoby zamieszkujące budynek wielorodzinny opuszczają swoje mieszkania. Brak zadymienia wewnątrz obiektu. Brak osób poszkodowanych.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, ogień w piecu został wygaszony. Wnętrze budynku monitorowała rota ( dwóch strażaków ) w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wyposażona w kamerę termowizyjną oraz miernik wielogazowy. Kamera termowizyjna nie wykazała podwyższonej temperatury w przewodzie kominowym, nie stwierdzono obecności tlenku węgla w żadnym z pomieszczeń. Z przewodu kominowego na bieżąco usuwana była opadająca nadpalona sadza. Działania trwały 38 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd