STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar wiaty

We wtorek 7 kwietnia 2015 roku o godzinie 19:07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie.
Do pożaru wysłane zostały trzy samochody gaśnicze ( dwa z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i jeden z OSP w Krotoszynie ). Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że palą się materiały ( makulatura, śmieci , stare drzwi) składowane pod wiatą. Bezpośrednio zagrożone były budynki gospodarcze w bezpośrednim sąsiedztwie wiaty.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, z dwóch linii wężowych podali wodę w natarciu na zadaszenie wiaty oraz na palące się materiały składowane pod wiatą. Po ugaszeniu pożaru żarzące się składowane materiały rozgarnięto przy pomocy wideł i dogaszono. Następnie kamerą termowizyjną sprawdzono konstrukcję wiaty i przylegające budynki. Nie stwierdzono podwyższonej temperatury. Z uwagi na występujące zadymienie strażacy działania gaśnicze prowadzili w aparatach ochrony dróg oddechowych. Działania trwały 37 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

DMC Firewall is a Joomla Security extension!