STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Zdunach

W środę 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 16:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zduny. Do wypadku wysłane zostały dwa sani chody ( ratownictwa technicznego i gaśniczy ) z OSP Zduny.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na drodze krajowej numer 15 w Zdunach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Fiata 126p i Mercedesa. Kierujący pojazdami opuścili je przed przybyciem służb ratunkowych. Osoba podróżująca Fiatem 126p w wyniku uderzenia doznała urazy głowy. Drugi kierujący nie doznał żadnych obrażeń. W wyniku dalszego rozpoznania uzyskano informację, że w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód, który stoi zaparkowany na chodniku w odległości około 20 metrów od pozostałych pojazdów z otartym zderzakiem. Kierowca pojazdu nie zgłasza żadnych dolegliwości.
Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która polegała na udzieleniu wsparcia psychicznego, założeniu kołnierza ortopedycznego oraz wykonaniu opatrunku osłaniającego w miejscu zranienia. Po wykonaniu tych czynności na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazano poszkodowanego. Lekarz pogotowia podjął decyzję o zabraniu kierującego Fiatem do szpitala na dodatkowe badania. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję zalegające na jezdni płyny eksploatacyjne usunięto przy pomocy sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego. Działania trwały jedna godzinę 6 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: OSP Zduny

Our website is protected by DMC Firewall!