STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar lasu

W środę 15 kwietnia 2015 roku o godzinie 16:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lesie w okolicach Salni.
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, OSP Krotoszyn, OSP Zduny, OSP Baszków, OSP Konarzew. Do pożaru udały się także służby leśne i policja.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się poszycie leśne na powierzchni ok. 0,5 ha.

Strażacy podali wodę w obronie zagrożonej uprawy sosny i pozostałej część lasu. Po przybyciu kolejnych SIS sprawiono kolejne linie gaśnicze okrążające pożar. Punkt czerpania wody utworzono przy zbiorniku naturalnym "TRAFARY". Po stłumieniu ognia strażacy przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego dogasili pojedyncze zarzewia. Będący na miejscu pracownicy nadleśnictwa Krotoszyn, przy użyciu ciągnika z pługiem oborali pogorzelisko. Sprawne i umiejętne działanie strażaków zapobiegło rozprzestrzenieniu się ognia oraz ograniczyło straty. Działania trwały 5 godzin 50 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: asp. sztab. Zasieczny Mariusz

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd