STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Henrykowie

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło w poniedziałek 11 maja 2015 roku w Henrykowie ( gm. Rozdrażew ).

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 5:52. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do wypadku samochód gaśniczy z JRG PSP w Krotoszynie i samochód ratownictwa technicznego z OSP Rozdrażew.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Ford Focus znajduje się poza jezdnią w rowie. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udziela w karetce pogotowia pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy. Na jezdni wyciek płynów eksploatacyjnych. Ruch drogowy odbywa się wahadłowo. Brak zagrożenia dla życia i zdrowia osób.

Strażacy zabezpieczyli i wygrodzili teren działania, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zakręcili zawór instalacji LPG. Rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne usunęli przy pomocy sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego. Obecny na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po zbadaniu kierowcy podjął decyzję o zabraniu go do SOR na dodatkowe badania. Działania trwały 54 minuty.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

DMC Firewall is a Joomla Security extension!