STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar na poddaszu

Chwile strachu przeżyli mieszkańcy jednego z budynków jednorodzinnych przy ul. Robotniczej w Krotoszynie. Późnym wieczorem 15 maja 2015 roku około godziny 22:35 zauważyli, że na poddaszu panuje zadymienie. Wtedy opuścili budynek i poinformowali o zdarzeniu straż pożarną.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do pożaru 3 samochody ( dwa gaśnicze i podnośnik ) z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn. Po \kilku minutach zastępy dotarły do miejsca pożaru.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że panuje zadymienie na poddaszu, żarzą się łaty oraz podbitka przy przewodzie kominowym i pali się wykładzina na podbitce. Mieszkańcy są poza budynkiem. Nie ma osób poszkodowanych. Przed przybyciem jednostek straży pożarnej użytkownik budynku podjął próbę gaszenia pożaru przy pomocy wody.

Strażacy działając w aparatach ochrony dróg oddechowych po klatce schodowej weszli na poddasze i gaśnicą proszkową 6 kg ugasili palące się elementy. Strażacy z OSP Krotoszyn działając w aparatach ochrony dróg oddechowych usunęli z pieca znajdującego się w pomieszczeniu piwnicznym zarzewie na zewnątrz budynku w miejsce bezpieczne i zalali wodą. Wszystkie pomieszczenia oddymiono i przewietrzono. Następnie kamerą termowizyjną sprawdzono czy nie występują zarzewia ognia. Miejsc o podwyższonej temperaturze nie stwierdzono. Sprawdzono także przy pomocy urządzenia wielogazowego czy nie występuje tlenek węgla - zagrożeń nie stwierdzono. Działania trwały 25 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

Our website is protected by DMC Firewall!