STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Kobiernie

 

W dniu 25.05.2015r. o godzinie 15.07 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie odebrał zgłoszenie od osoby postronnej, że w miejscowości Kobierno przy ulicy Krotoszyńskiej, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo a w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana.

W związku z powyższym zostały zadysponowane dwa zastępy straży z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie oraz miejscową jednostkę OSP Kobierno.

Po przybyciu na miejsce Kierujący Działaniami Ratowniczymi dokonał rozpoznania w którym ustalił że samochód osobowy Opel Corsa zjechał z jezdni do rowu i uderzył w drzewo. Kierująca samochodem kobieta opuściła pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej i jest lekko ranna.

W związku z powyższym udzielono kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ponadto odłączono źródło zasilania (akumulator) oraz sprawdzono czy nie ma wycieków paliwa z pojazdu.

Po zakończeniu czynności przez Policję i zabraniu pojazdu przez pomoc drogową usunięto pozostałości zdarzenia z jezdni a jednostki wróciły do strażnic.

Tekst: Mariusz Przybył

Foto: Szymon Kujawa

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd