STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar kamienicy

Tuż przed północą ( 23:43 ) we wtorek 9 czerwca 2015 roku do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie najpierw o zadymieniu a kolejne już o wydobywających się płomieniach z kamienicy zlokalizowanej przy ul. Farnej w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do pożaru trzy samochody z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Krotoszyna ( dwa samochody gaśnicze i podnośnik ) oraz samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn. Na miejscu byli także policjanci z KPP Krotoszyn i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po kilku minutach zastępy dotarły pod wskazany adres. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się stary, niezamieszkany budynek wielorodzinny. Pożarem objęta jest tylna część obiektu, a płomienie wydobywają się na zewnątrz poprzez drewniany dach. Mieszkańcy przyległej kamienicy do palącego się budynku wyszli na zewnątrz.

Strażacy podali pianę gaśniczą z urządzenia ONE SEVEN tłumiąc tym samym płomienie. Druga rota w tym samym czasie wykonała dostęp do budynku poprzez wyważenie drzwi i wprowadziła linie gaśniczą wody w celu ugaszenia palących się materiałów. W czasie przeszukania obiektu na drugim piętrze odnaleziono osobę poszkodowaną. Przytomny mężczyzna został natychmiast ewakuowany na zewnątrz gdzie strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy podając tlen oraz udzielając wsparcia psychicznego. Po dojechaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanym zajął się lekarz. Po stłumieniu ognia rozebrana została drewniana konstrukcja stropów w celu dotarcia do zarzewi ognia i ich dogaszenia. Działania trwały dwie godziny i dwie minuty.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd