STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Gorzupia - dwie osoby poszkodowane

W niedzielne przedpołudnie ( 10:26 ) Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w Gorzupi ( gm. Krotoszyn ). Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba jest zakleszczona w rozbitym samochodzie.

Po przyjęciu zgłoszenia Dyżurny wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód gaśniczy z OSP Biadki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję.

Po dojechaniu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na łuku drogi powiatowej samochód osobowy marki Renault Clio wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęści informacje o uwięzionej osobie nie potwierdziły się. Dwie osoby podróżujące samochodem same opuściły pojazd.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, dwóch ratowników niezwłocznie przystąpiło do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na opatrzenia ran u jednej z osób poszkodowanych. W tym samym czasie udzielono wsparcia psychicznego drugiej osobie poszkodowanej. Sprawdzony został także samochód pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdzono. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osobami poszkodowanymi zajął się lekarz, który podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych do szpitala w celu dalszych badań. Po wykonaniu czynności przez Policję, usunięto z drogi części karoserii oraz ziemię i trawę. Działania trwały 2 godziny 13 minut.


Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn


DMC Firewall is a Joomla Security extension!