STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w Zdunach

W poniedziałek 29 czerwca 2015 roku Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku administracyjno – biurowym w Zdunach.

Po przyjęciu zgłoszenia wysłał ciężki samochód gaśniczy i podnośnik z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody gaśnicze z OSP Zduny i jeden samochód gaśniczy z OSP Konarzew.

Po dojechaniu do miejsca Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że z dachu budynku stanowiącego część kompleksu zakładu produkującego kafle wydobywa się dym i płomienie. Cztery osoby opuściły budynek przed przybyciem straży i znajdują się na zewnątrz. Nie ma osób poszkodowanych.

Korzystając z drabin strażacy podali wodę na dach budynku od ulicy i od strony podwórza. Po uzyskaniu informacji potwierdzającej odłączenie energii elektrycznej do budynku wprowadzono prąd piany z urządzenia ONE SEVEN do pomieszczenia na poddaszu w którym znajdowały się liczniki i zabezpieczenie elektryczne całego obiektu. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Podanie piany spowodowało stłumienie ognia. W celu dotarcia do źródeł ognia wykonano w dachu 6 otworów mających na celu dogaszenie palącej się drewnianej konstrukcji dachu oraz oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń poddasza. Podczas prowadzonych działań za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzano i lokalizowano zarzewia ognia w drewnianej konstrukcji dachu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia ponownie sprawdzono kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zarzewi ognia. Działania trwały ponad dwie godziny.

Tekst&foto: bryg. Tomasz Niciejewski

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd