STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Bożacinie

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku do jakiego doszło w sobotę 4 lipca 2015 roku. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 19:21. Do zdarzenia został wysłany zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i zastęp gaśniczy z OSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca Kierujący w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że zderzyły się dwa samochody osobowe Fiat i VW Passat ciągnący przyczepkę. Rozbite pojazdy znajdują się poza pasem drogi w rowie, natomiast przyczepka znajduje się na prawym pasie drogi. Osoby podróżujące znajdują się poza pojazdami. Na miejscu jest ZRM który udziela pomocy rannemu kierowcy Passata, pozostałe 3 osoby podróżujące Fiatem nie odniosły obrażeń. Droga jest całkowicie zablokowana.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, w uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory i zakręcono zawór bezpieczeństwa w instalacji gazowej Passata. Przybyły na miejsce patrol Policji zorganizował objazdy. Kierowca Passata został zabrany do SOR przez ZRM. Po zakończeniu czynności przez Policję przystąpiono do usunięcia z jezdni przyczepki i pozostałości po zdarzeniu. W trakcie prowadzonych działań kierujący Fiatem poprosił strażaków o wezwanie Pogotowia Ratunkowego gdyż bardzo rozbolała go głowa i kręgosłup. Do czasu przybycia na miejsce ZRM ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na stabilizacji kręgosłupa, wsparciu psychicznym, ułożenie przeciwwstrząsowym. ZRM zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Działania trwały 3, godziny.

 

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd