STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Białym Dworze

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku do jakiego doszło w miejscowości Biały Dwór – gmina Koźmin Wlkp. Do zdarzenia doszło we wtorek 7 lipca 2015 roku.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:23. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał na miejsce zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, zastęp ratownictwa technicznego i zastęp gaśniczy z OSP Koźmin Wlkp, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejsce udał się także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Daewoo Lanos i Skoda Felicja. Lanos znajdował się w rowie natomiast Skoda znajdowała się w polu. Są trzy osoby poszkodowane w tym jedna była uwięziona w Skodzie, dwie poza pojazdami znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Droga jest całkowicie zablokowana.

Strażacy przy użyciu hydraulicznego sprzętu ratowniczego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej - kierowcy samochodu Skoda Felicia. W obecności lekarza poszkodowany został ułożony na noszach i ewakuowany na zewnątrz pojazdu. W tym samym czasie odłączone zostały akumulatory i zakręcone zawory instalacji gazowej w Lanosie. Sprawdzono również pojazdy pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych - nie stwierdzono. Lekarz z ZRM, ze względu na stan poszkodowanego, podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zaopatrzeniu osoby poszkodowanej i przygotowaniu mężczyzny przez lekarzy do lotu, śmigłowiec odleciał z osobą poszkodowaną do szpitala we Wrocławiu. Dwie pozostałe osoby na podstawie decyzji lekarza zostały przewiezione karetkami ZRM do szpitala w Krotoszynie. Działania trwały 3 godziny 45 minut.

 

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn.

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd