STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tragedia w Zdunach

Dwie osoby zginęły, jedna została ciężko ranna w wypadku do jakiego doszło w niedzielę 12 lipca 2015 roku w Zdunach na ul. Sulmierzyckiej.
Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 11:26.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody z OSP Zduny.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy Audi A3 zjechał z drogi do lasu i czołowo uderzył w drzewo. W rozbitym samochodzie znajdują się 3 osoby, a zniszczenia pojazdu uniemożliwiają sprawdzenie czynności życiowych u poszkodowanych.
Przy pomocy narzędzi hydraulicznych strażacy odcięli dach pojazdu oraz usunęli drzwi wykonując tym samym dostęp do osób poszkodowanych. Jedna osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Niestety u dwóch osób lekarz stwierdził zgon. Dwie osoby zostały ewakuowane lekarz stwierdził jej zgon. Strażacy przeszukali także przyległy do miejsca zdarzenia teren – innych osób nie było. Działania trwały ponad 4 godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: kpt. Krzysztof Figlak 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!