STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Citroenem w drzewo

Jedna osoba trafiła do szpitala w Krotoszynie po wypadku do jakiego doszło w Sulmierzycach w poniedziałkowy poranek 13 lipca 2015 roku.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 5:41. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, dwa samochody z OSP Sulmierzyce oraz policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy Citroen Saxo uderzył w drzewo. Osoba poszkodowana z samochodu jest na zewnątrz pojazdu i zajmuje się nią osoba postronna.

Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na stabilizacji kręgosłupa szyjnego przy pomocy kołnierz ortopedycznego, ułożeniu na noszach typu deska oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Innych osób w pojeździe nie było. Po przybyciu na miejsce zdarzenie Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano lekarzowi. Po przeprowadzonym badaniu lekarz podjął decyzję o zabraniu osoby poszkodowanej do Szpitala. Działania trwały 2,5 godziny.


Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!