STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Jedna osoba trafiła do szpitala

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru, do jakiego doszło na jednej z posesji przy ulicy Polnej w Krotoszynie.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 12:41. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że palą się drewniane i plastikowe skrzynki zgromadzone na podwórku niedaleko budynku gospodarczego. W wyniku pożaru, ogień rozprzestrzenił się częściowo na drewnianą konstrukcje dachu budynku gospodarczego. Właściciel obiektu przed przybyciem straży podjął nieskuteczną próbę gaszenia pożaru.

Strażacy podali wodę z dwóch linii gaśniczych na palące się skrzynki oraz pianę z urządzenia ONE SEVEN do wnętrza budynku na palącą się drewnianą konstrukcję dachu. Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli zasilanie. Podczas prowadzonych działań Kierujący Działaniem Ratowniczym uzyskał informację, że właściciel doznał niewielkiego oparzenia twarzy. Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, a do czasu jego przyjazdu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na zaopatrzeniu oparzeń opatrunkiem hydrożelowym oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Lekarz po zbadaniu poszkodowanego podjął decyzję o zabraniu mężczyzny do szpitala. Budynek i pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną. Kiedy miejsce prowadzonych działań stało się bezpieczne – pożar został całkowicie ugaszony działania zostały zakończone. Akcja trwała 52 minuty.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: Sebastian Pośpiech - Redakcja Rzeczy Krotoszyńskiej

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!