STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar poddasza budynku mieszkalnego

Do  groźnego pożaru doszło w nocy w czwartek 30 lipca 2015 roku w miejscowości Mokronos, gm. Koźmin Wlkp. Mieszkaniec tej miejscowości zauważył, że pali się dom jego sąsiadów. Niezwłocznie informacja ta została przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia wysłał samochód gaśniczy i podnośnik z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, dwa samochody gaśnicze z OSP Koźmin Wlkp. oraz po jednym samochodzie z OSP Borzęciczki i Czarny Sad. Samoczynnie działania gaśnicze podjęli strażacy z miejscowej jednostki OSP Mokronos.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że palą się pomieszczenia na poddaszu budynku mieszkalnego w którym zamieszkiwały dwie rodziny. Wszyscy mieszkańcy ( 10 osób ) SA już na zewnątrz. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych  i wyposażeni w kamerę termowizyjną wprowadzili na poddasze linie gaśnicze podając wodę i pianę w celu stłumienia ognia. Po stłumieniu ognia nadpalone materiały usunięto na zewnątrz i dogaszono. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, a w wyniku prowadzonych działań uratowana została pozostała część budynku.  W akcji trwającej 5 godzin brało udział 35 strażaków, policja, pogotowie energetyczne oraz przedstawiciel Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin. Wlkp.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st. sekc. Bartosz Górka, OSP Koźmin Wlkp.

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!