STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tragedia podczas prac polowych w Koźminie Wielkopolskim

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w dniu 10 sierpnia 2015 roku w godzinach popołudniowych podczas prac polowych w miejscowości Koźmin Wielkopolski.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po otrzymaniu zgłoszenia o zaistniałym zdarzeniu niezwłocznie dysponuje z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej zastęp Ratownictwa Technicznego oraz jeden zastęp OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej Kierujący Działaniem Ratowniczym uzyskał informację od będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego, że wewnątrz prasy balotującej słomę znajduje się człowiek. Ciągnik rolniczy jest wygaszony. Na miejscu jest również Policja. Ratownicy medyczni z uwagi na rozległe obrażenia głowy nie podjęli medycznych czynności ratunkowych. Strażacy do czasu przybycia na miejsce zdarzenia grupy technicznej z Policji oraz Prokuratora zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz przy pomocy parawanu odizolowali miejsce zdarzenia od osób postronnych. Na miejsce dotarł lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny będącego w prasie rolniczej. Po przybyciu na miejsce Prokuratora oraz po wykonaniu czynności dochodzeniowych, strażacy przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego podnieśli tylną klapę prasy rolniczej, co umożliwiło wydobycie ciała mężczyzny.

Działania Straży Pożarnej trwały 3 godziny i 32 minuty

Tekst: mł. kpt. Tomasz Patryas

Foto: Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd