STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Smoszewie

W niedzielę 23 sierpnia 2015 roku o godzinie 22:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Smoszew, gmina Krotoszyn.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn, samochód gaśniczy z OSP Biadki.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że zderzyły się czołowo dwa samochody: osobowy mercedes z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami, na drodze znajdowały się części pojazdów oraz płyny eksploatacyjne.

Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy udzielili kierowcy mercedesa kwalifikowanej pierwszej pomocy. W rozbitym samochodzie został odłączony akumulator, ruch na drodze dobywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności przez Policję i odholowaniu samochodów na parking z jezdni usunięto pozostałości po wypadku. Działania trwały 2 godziny 30 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st.str. Szymon Kujawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!