STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w Wałkowie

W poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczeń garażowych w miejscowości Wałków gm. Koźmin Wlkp.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochody gaśnicze z OSP Wałków i Koźmin Wlkp.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że palą się materiały zgromadzone w pomieszczeniu warsztatowym (papierowe worki po paszy dla zwierząt), właściciele zdążyli stłumić płomienie wodą przed przybyciem straży. Nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, ugasili palące się materiały wodą. Po oddymieniu pomieszczeń materiały usunięto na zewnątrz i dogaszono. Kamerą termowizyjną sprawdzono całe pomieszczenia. Działania trwały jedną godzinę czternaście minut.

Tym razem skończyło się dobrze, ogień nie rozprzestrzenił się na budynek, a właściwie na kompleks budynków. Jak niewiele potrzeba by stracić dorobek życia swojego i poprzedników. W czasie służby i prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych na co dzień spotykamy się z ludzkimi dramatami, z ludźmi, którym żywioł odbiera wszystko budynki, samochody. Niejednokrotnie w czasie pożarów zostają ranni lub giną ludzie.

Apelujemy o rozwagę w czasie prowadzonych prac polowych, wykonywania codziennych obowiązków w gospodarstwach.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!