STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie na przejeździe kolejowym

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Gorzupia, gmina Krotoszyn we wtorek 8 września 2015 roku.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 18:05.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do wypadku samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód ratownictwa technicznego z OSP Biadki. Na miejsce udali się także policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na torowisku znajduje się samochód osobowy na dachu, osoba poszkodowana wypadła z samochodu i leży na torowisku. Ruch pociągów wstrzymany. Uszkodzony skład osobowy stoi w odległości około 700 metrów od przejazdu.

Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, po przyjechaniu do miejsca zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanym zajął się lekarz, który zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do krotoszyńskiego szpitala. Spośród 39 pasażerów i obsługi pociągu osobowego relacji Olsztyn – Wrocław nikt nie został ranny. Ustaleniem okoliczności i przyczyn wypadku zajęły się służby kolejowe i policja. Działania trwały ponad 3 godziny.

Tekst bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!