STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar na ul . Bolewskiego

W sobotę 26 września 2015 roku o godzinie 12:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiat po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia cieżki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochody gaśnicze z OSP Zduny i OSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się kompleks zabudowań gospodarczych (drewniane szopy i chlewik). Od osób przebywających na miejscu zdarzenia uzyskano informację, że nie ma osób poszkodowanych, wewnątrz palących się szopek znajduje trzoda chlewna. Energia elektryczna jest odłączona.

Strażacy podali wodę z dwóch linii gaśniczych w natarciu z dwóch stron obiektu w celu stłumienia płomieni, zapobiegając tym samym rozprzestrzenieniu się pożaru. Rozebrali nadpaloną konstrukcję budynku, nadpalone drzewno wyniesiono na pobliskie pole i dogaszano.

W wyniku podjętych działań gaśniczych strażacy uratowali altankę działkową i 10 sztuk trzody chlewnej. W wyniku pożaru padła 1 sztuka trzody chlewnej. Działania trwały 1 godzinę 55 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!