STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie na skrzyżowaniu

W sobotę 26 września 2015 roku o godzinie 14:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na drodze między Krotoszynem a Sulmierzycami.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód gaśniczy i samochód ratownictwa technicznego z OSP Sulmierzyce i samochód gaśniczy z OSP Chwaliszew.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na skrzyżowaniu dróg ( wojewódzkiej 444 i powiatowej 5165P) zderzyły się dwa samochody osobowe - Opel Astra i Opel Vectra z przyczepką. W wyniku zderzenia pojazdy zjechały z drogi i znajdują się w rowie. Droga jest przejezdna. Pięć osób podróżujących samodzielnie opuściło rozbite pojazdy i znajdują się pod opieką znajdującego się na miejscu ZRM.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Lekarz ZRM po wykonaniu badań uznał, że osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagają hospitalizacji. Po zakończeniu czynności przez Policję i zabraniu pojazdów przez Pomoc Drogową usunięto z jezdni pozostałości po kolizji. Działania trwały 1 godzinę 29 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd