STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Wyrębinie

W sobotę 26 września 2015 roku o godzinie 21:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego do którego doszło w miejscowości Wyrębin ( gm. Koźmin Wlkp.

Do zdarzenia zostały wysłane samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i Jarocina oraz samochody gaśnicze z OSP Koźmin Wlkp. i Borzęciczki.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Opel Astra uderzył w drzewo. Jest jedna osoba poszkodowana – kierujący. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej kierowcę na zewnątrz ewakuowały osoby postronne. Jedna z nich ugasiła niewielki pożar instalacji elektrycznej gaśnicą proszkową.

Osobie poszkodowanej została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc polegająca na udzieleniu wsparcia psychicznego, usztywnieniu odcinka szyjnego kręgosłupa kołnierzem ortopedycznym, położeniu na noszach typu deska, podaniu 100% tlenu. Poszkodowanego przykryto folią termiczną zabezpieczając tym samym przed utratą ciepła. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, lekarz przeprowadził badania kierowcy samochodu biorącego udział w zdarzeniu i podjął decyzję o zabraniu kierowcy do szpitala. Samochód osobowy sprawdzono kamerą termowizyjną – zagrożeń nie stwierdzono. Po wykonaniu czynności przez Policję samochód osobowy został zabrany przez Pomoc Drogową, z jezdni usunięto szkło, plastyki, części karoserii samochodu i plamę z płynów technicznych. Działania trwały 3 godziny 28 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!