STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Sulmierzycach

W sobotę 26 września 2015 roku o godzinie 20:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku do którego doszło w miejscowości Sulmierzyce.

Do wypadku wysłane zostały: samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Sulmierzyce.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy Citroen C3 na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w stojący na poboczu samochód osobowy Peugeot 206, a następnie w płot betonowy. Jest jedna osoba poszkodowana.

Strażacy udzielili kwalifikowane pierwszej pomocy osobie poszkodowanej polegającej na udzieleniu wsparcia psychicznego, usztywnieniu odcinka szyjnego kręgosłupa kołnierzem ortopedycznym, położeniu na noszach typu deska, zaopatrzeniu ran - zabandażowano głowę i kończyny górne i dolne, podano tlen, przykryto folią termiczną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM, ratownik medyczny, przeprowadził badania kierowcy samochodu biorącego udział w zdarzeniu i podjął decyzję o zabraniu jej do szpitala. W samochodzie odłączono akumulator. Działania trwały 2 godziny 27 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!