STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Nowe GBA rozpocząło służbę

W piątek, 2 października 2015 roku nowy średni samochód gaśniczy rozpoczął służbę w krotoszyńskiej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Jest to nowoczesny samochód zakupiony w ramach projektu, którego celem jest „Wzmocnienie systemu bezpieczeństwa powiatu krotoszyńskiego”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Samochód skarosowany jest na podwoziu VOLVO FLB3C. Na swoim wyposażeniu posiada między innymi System Piany Sprężonej CAFS ( Compressed Air Foam System ) oraz agregat proszkowy PLA 250.

Nowoczesny i profesjonalny sprzęt w rękach dobrze wyszkolonych strażaków jest bez wątpienia gwarancją skutecznych działań ratowniczo – gaśniczych. Samochód będzie służył ludziom, którzy staną w obliczu zagrożenia. Życzmy sobie nawzajem aby samochód i sprzęt na nim przewożony częściej był używany w czasie ćwiczeń i manewrów niż w czasie rzeczywistych działań.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd