STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar stodoły w Ustkowie

W środę 14 października 2015 roku o godzinie 15:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru stodoły w miejscowości Ustków, gmina Krotoszyn.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do pożaru zadysponował zastępy z:  JRG Krotoszyn, OSP Ustków, OSP Benice, OSP Krotoszyn, OSP Chwaliszew, OSP Biadki, OSP Roszki, OSP Czarny Sad, OSP Koźmin Wielkopolski, OSP Lutogniew.

Po przybyciu na miejsce pierwszych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że  pożarem objęta jest konstrukcja dachu i wnętrze stodoły. Stodoła podzielona była na dwie kondygnacje gdzie na dolnej kondygnacji znajdowała się chlewnia, a nad nią znajdowały się baloty słomy.

Przed przybyciem pierwszych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z budynku została ewakuowana trzoda chlewna oraz maszyny rolnicze. Zagrożone były sąsiadujące budynki.

Działania Straży pożarnej polegały na podaniu środka gaśniczego w obronie zagrożonych budynków i w natarciu na palącą się słomę. Po przybyciu kolejnych zastępów przegrupowano siły i podzielono teren akcji na dwa odcinki bojowe. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonej słomy i jej dogaszania.

Z uwagi na złe  warunki pogodowe, długotrwałe działania  oraz konieczność działań w aparatach ODO sukcesywnie dokonywano podmian obsad zastępów pracujących na miejscu akcji. Działania trwały 14 godzin i 35 minut.

Przyczyna pożaru nie jest znana, dochodzenie prowadzi Policja.

Tekst: mł. kpt. Tomasz Patryas

Foto:  JRG Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!