STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w Tomnicach

Uratowany budynek mieszkalny to efekt działania krotoszyńskich strażaków podczas pożaru do jakiego doszło w sobotni wieczór 17 października 2015 roku.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 19:37.

Do pożaru wysłane zostały samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz z OSP Krotoszyn i OSP Biadki.

Po kilku minutach pierwszy zastęp z JRG dotarł do miejsca pożaru. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się wyposażenie pokoju, panuje duże zadymienie. Mieszkańcy są na zewnątrz budynku, nie ma osób poszkodowanych.

W budynku zostało odłączono zasilanie elektryczne, Strażacy z JRG Krotoszyn działając w aparatach ochrony dróg oddechowych podał jeden prąd gaśniczy piany ciężkiej z urządzenia ONE SEVEN w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Po przygaszeniu ognia usunęli nadpalone meble na zewnątrz budynku. Mieszkanie oddymiono i przewietrzono. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenia - nie stwierdzono podwyższonej temperatury. Sprawdzono również mieszkanie detektorem wielogazowym typu SPERMIAN MULTI PRO - nie stwierdzono obecności żadnej substancji. Podjęte skuteczne działania prowadziły do ugaszenia pożaru i nie dopuściły rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie pomieszczenia. Działania trwały 1 godzinę 20 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!