STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w Zalesiu Małym

W środę 4 listopada 2015 roku o godzinie 18:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze instalacji technologicznej w jednym z zakładów w Zalesiu Małym, gm. Kobylin.

Po przyjęciu zgłoszenia Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn, oraz samochody gaśnicze z OSP Kobylin, OSP Smolice, OSP Zalesie Małe, OSP Zalesie Wielkie.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pomiędzy zbiornikami z parafiną o pojemności 70 m3 pali się instalacja technologiczna - grzałki podgrzewania parafiny. Na miejscu rozwinięta linia gaśnicza z hydrantu wewnętrznego obsługiwana przez pracowników zakładu, którzy wcześniej do gaszenia instalacji używali gaśnic proszkowych. Działania gaśnicze były skuteczne.

Strażacy z pierwszej przybyłej na miejsce zdarzenia jednostki podali jeden prąd gaśniczy wody na palącą się instalację. Przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego usunięto materiał izolacyjny instalacji w celu dotarcia do źródła pożaru. Teren akcji został oświetlony przy pomocy agregatu oraz sprzętu oświetleniowego. Przy pomocy sprzętu pomiarowego dokonano oceny temperatury zbiorników z parafiną oraz instalacji technologicznej. Pożar został ugaszony. Działania trwały 1 godzinę 45 minut.

Opracował: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Patryas

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd