STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar pustostanu

W sobotę, 14 listopada 2015 roku o godzinie 21:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego budynku przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie.

Do pożaru zostały wysłane dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że z budynku przez okno wydobywa się dym.

Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wprowadzili linię gaśniczą w natarciu do środka budynku. W wejściu natrafiono na leżącego mężczyznę, którego natychmiast ewakuowano na zewnątrz budynku w miejsce bezpieczne. Kierujący Działaniem Ratowniczym zażądał zadysponowania Zespołu Ratownictwa Medycznego, strażacy przystąpili do udzielania osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu poszkodowanego do szpitala. Po stłumieniu ognia, pomieszczenie przewietrzono za pomocą wentylatora i ponownie przeszukano – żadnych osób nie znaleziono. Cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzono podwyższonej temperatury. Działania trwały 46 minut.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn.

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!