STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zmierzyli się z ogniem i mrozem

W piątek 1 stycznia 2015 roku o godzinie 23:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na ul. Ogrodowskiego.

Do pożaru zostały wysłane dwa samochody gaśnicze z JRG PSP w Krotoszynie. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się niezamieszkały budynek jednorodzinny. W momencie przybycia pierwszych zastępów pożarem objęta była cała przednia cześć budynku. W budynku składowane było drewno. Płomienie wydobywają się na zewnątrz przez otwory okienne oraz więźbę dachową. W budynku występowało bardzo duże zadymienie, nie było osób poszkodowanych. Zagrożony był sąsiedni budynek mieszkalny oraz przyległy garaż i budynek mieszkalny zamieszkały przez właściciela zlokalizowany za palącym się obiektem. Patrol Policji obecny na miejscu zdarzenia. Siły i środki niewystarczające.

Strażacy podali do wnętrza budynku pianę oraz wodę w celu stłumienia płomieni oraz zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia na dalsze pomieszczenia. Na miejsce docierały kolejne zastępy strażaków. Po zlokalizowaniu ognia strażacy przystąpili do usuwania palącego się drewna na zewnątrz budynku i jego dogaszania. Ratownicy pracujący w strefie zagrożenia zabezpieczeni byli w aparaty ochrony dróg oddechowych. Ze względu na dużą temperaturę i zadymienie oddziaływające na sąsiedni budynek ewakuowano jego mieszkańców na zewnątrz. Lokatorom zapewniono schronienie w ogrzewanym namiocie pneumatycznym zadysponowanym na miejsce prowadzonych działań. Bardzo duża ilość zgromadzonego drewna opałowego w budynku znacznie wydłużyła i utrudniła działania ratowniczo gaśnicze oraz wymagała dużych nakładów sił i środków do usunięcia materiału palnego na zewnątrz. Działania gaśnicze prowadzili strażacy PSP, OSP. W sumie 110 strażaków i 19 samochodów . Działania trwały12 godzin i 5 minut.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: dh Mateusz Niciejewski OSP Krotoszyn I

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!