STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Uratowany kurnik i hodowla

Uratowany budynek i hodowla drobiu to efekt działań ratowniczo – gaśniczych prowadzonych przez strażaków z JRG PSP Krotoszyn oraz strażaków z OSP w Zdunach i Konarzewie.

Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło 7 stycznia 2016 roku o godzinie 13:27. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał jednostki, które do miejsca pożaru w Perzycach ( gm. Zduny ) dotarły po 9 minutach.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się słoma składowana w kurniku obok wygrodzonego pomieszczenia dla małych brojlerów. W budynku panuję bardzo duże zadymienie. W momencie przybycia JOP na miejsce zdarzenia cały inwentarz (około 450 sztuk drobiu) znajdował się w środku.

Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza kurnika wprowadzając linię gaśniczą wody. Zadaniem strażaków było dotarcie do źródła i szybkie ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru. Po stłumieniu ognia oddymiono i przewietrzono kurnik, nadpaloną słomę wyrzucono na zewnątrz i dogaszono. Działania trwały jedną godzinę 30 minut.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: asp. sztab. Mariusz Zasieczny 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!