STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Citroenem w drzewo

Jedna osoba trafiła do szpitala po tym jak osobowy Citroen uderzył w przydrożne drzewo. Do wypadku doszło na ul. Gorzupskiej w Krotoszynie.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło 21stycznia 2016 roku o godzinie 9:57. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia zastęp ratownictwa technicznego i zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Krotoszyna.

Po pięciu minutach zastępy dotarły do miejsca wypadku. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy wpadł do rowu. W uszkodzonym pojeździe znajduje się osoba poszkodowana.

Jeden ze strażaków wszedł do wnętrza pojazdu, ocenił stan osoby poszkodowanej oraz założył kołnierz ortopedyczny stabilizując tym samym szyjny odcinek kręgosłupa. W tym czasie pozostali ratownicy wykonali dostęp do poszkodowanej, ułożyli ją na noszach i ewakuowali na zewnątrz do samochodu strażackiego w celu zabezpieczenia przed utratą ciepła i mrozem. Poszkodowanej ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na podaniu tlenu i zaopatrzeniu rany głowy. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowaną przekazano ratownikom. Po przeprowadzonych badaniach poszkodowana trafiła do szpitala. Działania trwały 43 minuty.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Tomasz Niciejewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd