Azot w rowie
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę 19 marca 2016 roku w miejscowości Smoszew, gm. Krotoszyn. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego 20 ton azotu i samochodu osobowego z lawetą.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 15:33
Do zdarzenia wysłane zostały samochody z JRG PSP Krotoszyn, OSP Krotoszyn, OSP Biadki i Grupa Ratownictwa Chemicznego z JRG Ostrów Wielkopolski.
Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia cysterny i wycieku azotu do atmosfery. Działania staży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów. W zdarzeniu brało udział 7 zastępów 26 strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego z JRG Ostrów Wielkopolski. Działania trwały 8 godzin i 17 minut.
Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski
Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn.